website templates

ANA SAYFA    »    ÜRÜNLER    »    DuPont Corian

DuPont Corian

DuPont Corian Hakkında

DuPont Corian yüksek teknoloji solid yüzeyler. Bilindik yüzey malzemelerine göre daha yüksek performanslı bir alternatif olarak, yıllar içinde iç tasarım ve mimarlık dünyasında bir ikon haline geldi.


Corian, malzeme performansının, tasarımda çok yönlülüğün ve hizmet verimliliğinin, benzersiz bir birleşimini sunuyor. Solid yüzeyler hayallerinizdeki görünümleri gerçeğe dönüştürür.

DuPont Corian Nedir? - Hammaddesi - İçeriği

DuPont şirketi bilim adamları tarafından icat edilen Corian, yüzey kaplama malzemesidir.


DuPont Corian içeriği ± 1/3 oranında akrilik reçine (PoliMetil MetAkrilat ya da PMMA) ve ± 2/3 oranında doğal minerallerden oluşur. Doğal ana minerali, bir maden cevheri olan boksitten elde edilen Alüminyum TriHidrat’tır (ATH).


Nasıl Üretilir? - Nasıl Dökülür?

Üretim sürecinin tüm aşamalarında, son derece sıkı standartlara uyacak şekilde döküm tekniği ile üretilir.


Nasıl Kesilir? - Nasıl İşlenir?

Marangoz ya da mobilyacıların kullandığı el aletleri ile kesilir, oyulur veya cnc router makineleri ile işlenir.

Corian Nasıl Bir Malzemedir? | Corian Özellikleri

Corian Nasıl bir malzemedir? - Özellikleri

Dayanıklı; 1967'de pazara çıktığı günden itibaren hayatı kolaylaştıran, son derece dayanıklı bir malzeme olma özelliği ile kendini kanıtlamıştır.

Hijyeniktir

Corian gözeneksizdir, yüzeyleri bakteri ve mantar gelişimini önlediğinden sağlıklıdır. Corian'ın uluslararası standart olan DIN EN ISO 846'ya göre, hijyenik olduğu onaylanmıştır.


Belirsiz ek yerleri;

Corian renk kartelasındaki plakalar için özel üretilmiş tutkalları ile eklenir. DuPont Corian ile tasarlanan uygulamaları yalnızca hayal gücünüz sınırlayabilir. Corian yüzeyler için neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunarak ek yerleri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Örneğin, uzun bankolar parça parça üretilerek montaj alanında birleştirilebilirler. Kenar detayları da daha kalın görünmesi için güçlendirilebilir.


Yenilenebilir - Onarılabilir;

Corian yüzeyleri, hafif aşındırıcı krem deterjanlar ve bir ovma süngeri ile ilk günkü görünümüne kolayca dönüştürülebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlar çoğu kez yerinde değiştirmeye gerek kalmadan tamir edilebilir.


Zararsızdır;

Kimyasal olarak atıl ya da zehirli olmayan bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz sürümü yapmaz. Yakıldığı zaman karbon oksitleri serbest bırakır, oluşan dumanın rengi çok açıktır. Halojen leşmiş zehirli gazlar içermez. Bu özellikleri sayesinde Corian, hastane ameliyathanelerinde, yoğun bakım odalarında, laboratuvarlarda, yolcu gemilerinde yoğun olarak ve güvenle kullanılmaktadır.


Masiftir;

Renk ve dokuları derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz, de lamine olmaz.


Şekillendirilebilir;

2 ve 3 boyutlu tasarımlar oluşturmak için kontrollü ısı derecelerinde ahşap ya da metal kalıplarda şekillendirilebilir. Kabartma efektleri verilebilir.


Yarı Saydam;

Işık geçirgenliği özellikle açık renkler ve ince plakalarda oldukça dikkat çekicidir. Tasarımcılar aydınlatma efektlerinde ve lamba tasarımlarında yarı şeffaf plakaları kullanmaktadırlar.


Çevre Dostudur;

DuPont Corian ve yapıştırma tutkalları uçucu organik bileşikleri çok az yayması nedeni ile GREEN GUARD Indoor AirQuality® onayı almıştır.