how to make a website for free

ANA SAYFA    »    DuPont Corian    »    Corian Tezgah Bakımı

Corian Tezgah Bakımı Hakkında

Corian Tezgâh Bakımı Nasıl Yapılıır?

Corian tezgâh bakımı, günlük ve haftalık olmak üzere iki defa küçük bir işlemle yapıldığında, uzun yıllar ilk günkü görünümünde kullanabilirsiniz.

Her dekoratif malzeme gibi Corian® da en iyi performansı özenle kullanılması halinde sergileyecektir.

Corian Tezgâh Temizliği Nasıl Yapılır?

Corian Tezgah Temizliği


Sıvılar Corian yüzeyine işleyemez, ancak döküldüğü anda hemen temizlemek en iyisidir. Genellikle sıvı krem deterjanlar kullanılır, nemli mikro fiber bir bez ile dairesel hareketlerle lekelerin çıkarılması önerilir.

Corian Eviye Temizliği Nasıl Yapılır?

Corian eviye temizliği
Corian eviye temizliği haftada bir iki defa olacak şekilde yapılır.

Yiyeceklerin hazırlanması esnasında artan kalıntılar zamanla eviyenizin yüzeyinde izler bırakabilir. Bu izleri deterjan ya da sert krem yüzey temizleyici kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz. Akşamdan su ve çamaşır suyu karışımını evyenize püskürtüp sabaha kadar bekletin. Bekleme süresi 16 saatten fazla olmamalıdır. Sabah olduğunda durulayın, nemli bir bezle silin. Eviyenizin tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Corian Lavabo Temizliği Nasıl Yapılır?

Corian Lavabo Temizliği
Corian lavabo temizliği aynı eviye temizliğindeki işlemler uygulanır.

3/4 oranında çamaşır suyu ile 1/4 oranında sudan oluşan sıvı karışım kullanılır.

Corian Tezgah Parlatma

Corian Mutfak Tezgâhı Temizliği Nasıl Yapılır?

Corian Mutfak Tezgâhı Temizliği
Corian mutfak tezgâhı temizliği genellikle, standart bir mutfak spreyi ve mikro fiber bez ile yapılır.

Bu iki malzemenin birçok lekeyi çıkarması beklenir.

İnatçı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Çay, kahve, limon suyu, sirke, ketçap lekeler nasıl çıkarılır?
Mutfak tezgâhlarında, sıkça oluşan inatçı lekelerle baş etmek için; Özellikli lekeler konusunda Corian tezgah bakımı ve kullanım rehberlik bilgilerindeki tabloya bakınız...

Genellikle koyu renkli tezgâhlarda kendini gösteren sert su izleri, sorun olabilir ve zamanla kalıntılar bırakabilir. Bu gibi durumlarda sert su kalıntılarını temizlemek için o bölgeye temizleme jeli uygulayın. Üç dört dakika bekleyin ve bol su ile durulayın. Hafif aşındırıcı temizleme ürünlerinde kullanılabilir.

Şunlara Dikkat Edin!

Çizikler - Isıl izler ve Yanıklar

Çizikler nasıl giderilir?


Çiziklerini sorun etmeyin. Tüm tezgâh malzemeleri gibi Corian tezgâhınızda günlük kullanım sonucu çizikler, sıyrıklar ve aşınmalar oluşabilmektedir. Kılcal çizikler için sert yüzey temizleme deterjanları ve ovma süngerleri ile çoğu kez çizikler giderilmektedir.


Sıcak Mutfak Gereçlerini Uzak Tutun!


Sıcak tencere ve kızgın tavaları soğuması için tezgâhın üzerine bırakmayın. Bir süre ocağın üzerinde soğuması için bekletin. Kaynar su ve sıcak mutfak gereçlerini, doğrudan tezgâh ve evyenin ısıya maruz kalacağı şekilde kullanmayınız. Ocak üzerinde sıcak tencere ya da tavaları ocaktan taşacak şekilde bırakılmasına izin vermeyin. Tezgâh kenarlarına zarar verebilecektir.

Kesme Doğrama İşlemleri!

Tezgâh Üzerinde Kesme Doğrama!


Tezgâhınız ne olursa olsun üzerinde kesme doğrama işlemi yapmayınız. Bu iş için üretilen kesme, doğrama tahtası kullanınız. Koyu, ağır pigmentli renkler çizikleri, tozu ve normal aşınmayı daha açık ve dokulu renklere göre daha fazla gösterir.

Anında Kaynar Musluk Suları - Kimyasal Madde Dökülmeleri

Kaynar Sulara Dikkat Edin! Musluktan direk akan kaynar su evye ve lavabo yüzeylerine zarar verir. Bunun için bir kap kullanınız. Bu tür bir hasar oluştuğunda DuPont'un on yıllık garanti kapsamı dışındadır.

 

Kimyasal madde dökülmelerinde tezgâhınızı hemen temizleyin!

Tezgâhınıza herhangi bir zarar gelmemesi için, dökülmüş olan kimyasal içerikli maddeleri hemen temizleyin. Bol deterjanlı su ile yıkayın ve durulayın.


Tezgâha zarar verebilecek kimyasal içerikli bazı maddeler; fırça temizleyiciler, boya çıkarıcı, metal temizleyiciler, metilen klorür içeren temizleyiciler, fırın temizleyicileri, asit temizleyiciler, aseton temel tabanlı (bazlı) oje çıkarıcılar, vb.


Oje dökülmelerinde asetonla çıkarılabilir. Ancak hemen bul sabunlu su ile temizlenmeli ve yıkanmalıdır. Farkında olmadan ya da algılanamayan kimyasal maddeler, uzun süre tezgâh üzerinde kaldığında yüzeye zarar verebilir.

Corian Tezgâh Tamir Edilebilir

Umutsuzluğa Kapılmayın! Corian tezgâh tamiri mümkün ve yenilenebilir bir malzemedir. Günlük kullanım sonucu oluşabilecek çizikler, yanıklar, çatlaklar, kırıklar, kimyasal hasarlar onarılabilir.


Bakım ve temizlik ile ilgili talimatlardaki bilgileri uyguladınız hala sorun devam mı ediyor? Üzülmeyin, bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilir, corian tezgâhlar konusunda servis desteği alabilirsiniz.